Pokročilý systém monitorovania kráv - CowManager


CowManager svojim priekopníckym riešením sledovania kráv ušnými senzormi spôsobil revolúciu vo svete monitorovacích systémov kráv. Jedná sa o jediný monitoring kráv podľa teploty uší a správania.

Dnes je CowManager využívaný na piatich kontinentoch vo viac ako tridsiatich krajinách.

CowManager poskytuje najpresnejšie informácie v reálnom case v štyroch oblastiach:

Plodnost - zisťovanie ruje

Prestaňte hádať plodné cykly svojich kráv. S CowManagerom vždy viete, kedy je ten správny čas. Naše ušné senzory určujú intenzitu ruje a štádium ruje, takže presne viete, ktorá krava a kedy je v ruji. Maximalizácia miery tehotenstva nemôže byť jednoduchšia.

Jeden pohľad na váš telefón alebo počítač a máte všetky údaje o intenzite a štádiu hárania každej jednotlivej kravy. Vysoká teplotná hladina kravy, možné tehotenstvá, necyklicita a dokonca aj potenciálne potraty. Náš jednoduchý monitor kráv to všetko monitoruje a vyhodnocuje 24 hodín denne, 7 dní v týždni. Je známe, že inseminácia 10 až 22 hodín po identifikácii teplotného optima kravy je predurčená k úspechu. Vďaka tomu je chov hračkou!

Výživa - prežúvanie a príjem krmiva

Vieme, že krmivo je váš najväčší výdavok. Efektívnosť je nevyhnutná, pokiaľ ide o jeho dávkocanie a riadenie. Náš modul Výživy poskytuje hĺbkový prehľad o výžive a pohode kráv s upozorneniami na tepelný stres, skupinové zdravotné problémy, príjem krmiva a problémy s prechodom. Prechodné obdobie je primárnym rizikovým obdobím, v ktorom má svoj pôvod 75% všetkých ochorení dospelých kráv. Identifikujte tieto „rizikové“ kravy až 50 dní pred otelením a vyhnite sa prekvapeniam po otelení.

Zdravie - meranie telesnej teploty

Náš modul zdravia poskytuje včasnú detekciu chorôb. Kravy CowManager žijú dlhšie, produkujú viac mlieka, sú v lepšej kondícii a výkonnejšie. Úspešné hospodárenie začína zdravým stádom. Modul zdravia monitoruje pohodu vášho stáda 24 hodín denne, 7 dní v týždni.
Krava neje, neprežúva, alebo má zmenené správanie? Okamžite dostanete upozornenie, takže môžete proaktívne zasiahnuť. Môžete dokonca zachytiť choroby, ako je posunutý abomasum, mastitída, ketóza a E. coli v počiatočnom štádiu.

Ak je krava už chorá, môžete podrobne sledovať jej zotavenie. Menej zdravotných problémov a presnejšia liečba nielen šetria náklady, ale sú lepšie pre celkovú výkonnosť stáda.
Uši kravy sú plné životne dôležitých informácií. Sledujte ich prežúvanie, jedenie, nečinnosť, aktivitu, teplotu uší a vysoko aktívne správanie a návyky. Šťastné stádo, šťastný farmár.

Presná lokalizácia kráv

Prečo tráviť svoj drahocenný čas hľadaním kráv, na ktoré upozorní systém, ak to za vás môže urobiť nástroj? Na veľkosti vášho stáda nezáleží. Modul Find my Cow šetrí veľkým aj menším majiteľom stád veľa času.

Názorná video ukážka, ako to funguje v praxi:


Stále aktuálne vďaka bezdrôtovému programovaniu

Cielom CowManageru je systém neustále vyvíjať a zdokonaľovať na základe podnetov a pripomienkach zákazníkov. Novinky sa skúšajú na vlastnej farme a u ďalších spriatelených farmárov. Všetky nové, otestované a overené vylepšenia a aktualizácie softvéru sú okamžite prostredníctvom internetu k dispozícii všetkým zákazníkom, pričom sa za ne nič viac neplatí.

Na konci minulého roka bol rozšírený modul vyžíva, ktorý ešte starostlivejšie stráži kravy pred otelením, porovnáva správanie jednotlivých skupín v stajni medzi sebou alebo jednej skupiny v rôznom časovom období a upozorňuje na neobvyklé chovanie celej skupiny. Veľmi užitočné sú tieto informácie pri zostavovaní kŕmnych dávok a sledovaní ich vplyvu na stádo. Novinkou je tiež hlásenie teplotného stresu, vďaka čomu môže chovateľ pristúpiť k preventívnym opatreniam a sledovať ich účinok. Wilfried Reuvekamp z Hilltop Dairy v USA udáva: „Náhľady poskytnuté novým modulom Výživa ma povzbudili k trvalému priemernému príjmu 17 kg sušiny na zviera a deň u suchostojacích. To výrazné prispelo k následnej vyššej produkcii mlieka."

Stačí len pripojiť a hneď fungovať

Rýchla a jednoduchá inštalácia bez naťahovania káblov. Podľa Guus Oostveena, generálneho riaditeľa CowManageru: „Zatiaľ čo ostatní boli stále zaneprázdnení obojkami a pedometrami, boli sme prví, kto uviedol na trh ušný senzor. Systém plug-and-play (pripoj a používaj). Stačí iba obyčajná zásuvka. A pokiaľ ani tá nie je k dispozícii, napríklad na pastve, tak poskytujeme solárne panely."

Jednoduchosť a dostupnosť sú v tomto ohľade prvoradé. Senzor jednoducho umiestnite do ucha kravy, ako keď vešiate náušnice. Ing. Josef Diviš zo SElekty Pacov a.s. povedal: ”CowManager sme si zadovážili v roku 2015 pôvodne len pre jalovice, neskôr aj pre kravy, pretože po technologickej selekcii sa nám nedarilo dostať sa späť na pôvodný stav kráv. Z robotov máme skúsenosti ako s pedometrami, tak aj obojkami. Na CowManageri oceňujem jednoduchosť navesovania a neuveriteľnú presnosť. Teraz máme zvierat toľko, že môžem aj predávať vysokoteľné jalovice. Som rád, že sme do Cow Manageru šli."

Kompatibilný s viac ako 40 manažérskymi systémami

CowManager je prepojený s viac ako 40 manažérskymi a dojárenskými programami z celého sveta. Barry O. Mahony z Berell Farm Ltd v Írsku chváli: „Integrácia s manažérskym programom mi šetrí veľa času v kancelárii, nemusím zhotovovať dáta dvakrát, a aj preto je naše rozhodovanie oveľa jednoduchšie a efektívnejšie. Zameriavame sa vďaka tomu viac na problémy so zvieratami po otelení a vôbec nám to umožňuje tráviť viac času starostlivosťou o zvieratá"